Груповата изложба представя някои от най-значимите прояви на дизайна чрез проекти, обединени от темата МЕСТНА КРАСОТА. През 2022 г. куратор на изложбата е Марина Драгомирова, Studio Furthermore. С участието на: Люба Асадурова, Нева Балникова, Мария Жекова, Дани Йорданова, Николета Носовска, Димитър Станков, Рая Стефанова, Милен Радев, Яна Юнакова.
Класът включва комбинация от презентации, творчески активности и дискусии. Участниците се запознават практически със спецификата на включващия дизайн и принципите как се прави първоначална оценка на достъпността на ежедневен продукт или услуга.
4-часов уъркшоп, в който полският графичен дизайнер Матеуш Махалски ще представи основните принципи на работа с геометричен безсерифен шрифт – неговата анатомия, правилата за работа с кривите на Безие и личните му дизайнерски решения за подобряване на процеса.
В тази дискусия за комуникацията между всички, обвързани с цялостното разработване на творчески продукт, ще чуете различни гледни точки и ще обмените опит в търсене на отговор на въпроса: що е то комуникационна етика в практиката на графичния дизайнер?
Екипът на Know-How-Show-How в лицето на Филип Бояджиев и Дима Стефанова предоставя възможността за обсъждане на проекти или портфолио в приятелска среда в галерия Avrtikl.
За първа година МЕЛБА включва в програмата си изложбата „Дипломен проект“. След внимателна селекция за първото издание на поредицата погледът се насочва към обещаващия млад талант Спас Йорданов и неговия дипломен проект „Керамичните повелители на четирите елемента“.
Илюстрации на 18 артисти, класирани от общо 204 участници в конкурса за авторско произведение върху тениска с тема ВРЕМЕ, проведен през лятото на 2022 г. по инициатива на MELBA и Fashion Days. Тениските, илюстрирани от победителката в конкурса, графичния дизайнер Михаела Ангелова, ще се продават на място.
Чрез нови и подходящи за експорт продукти изложбата SMART HUNGARY: СМАРТ УНГАРИЯ 2021-2022 представя Унгария, която дава актуални и конкурентноспособни отговори на икономическите, екологичните и обществени предизвикателства, вълнуващи света днес.
Изложбата на студентите от ателие „Керамика и порцелан“ към Висшето училище за приложно изкуство в Прага представя творби, които са отглас на средновековни артефакти, традиционни начини за създаване на народна керамика и на първите порцеланови манифактури, както и на технологични феномени и съвременни автори.